Darksiders Warmastered (PS4)

Sonunda bu oyunu da bitirebildim. Oynanış tarzı bana eski diablo oyunlarını hatırlattı. Sürekli yaratıkları öldürme şeklinde başlayan oyun bir süre sonra bilmece ağırlıklı olmaya başladı. Oyundaki bilmeceler oldukça hoşuma gitti. Öyle çok zor değil, ama çok kolay da değil. El becerisine çok ihtiyaç yoktu oyunda, belki bir iki bölüm sonu canavarında biraz oldu ama dozu çok iyi ayarlanmıştı bence. Oyunun ikinci yarısı birinci yarıya göre çok daha kolay ve düzdü ama yine de favori oyunlarımdan biri oldu. Negatif gördüğüm tek olay birçok dövüş stilinin olmasıydı. Benim için çok gereksiz bir özellik bu, sadece kafamı karıştırmaya yarıyor ama dozu iyi ayarlanmış olduğundan bunlara ihtiyacım olmadı. Değişik hareketleri sürekli kullanmayı sevenler ve becerebilenler bundan çok daha fazla zevk alacaktır.

Oyunun yarısına geldiğimde birden kaydettiğim dosyalar kayboldu. Çok fazla düşünmeden oyuna yeniden başladım. O kadar güzeldi yani. İki üç gün sonra ufaklık gelip şakamı nasıl buldun diye sordu. Ne şakası dedim. Meğer benim resmimi ve adıma çok benzeyen bir kullanıcı adıyla başka bir hesap açmış. Ben de dikkat etmeden bu hesapla oyuna girince baştan başlamış oldum. Neyse ki eski hesabımda kayıt dosyalarım duruyordu ve sadece üç gün kadar kaybettim.

Akıllıca bilmeceler ve düşünmeden yaratık öldürmeyi sevenler için rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir oyun oldu. Serinin devamını da oynamayı düşünüyorum.

Bir yanıt yazın