Kargalar

Mart sonu Nisan başı tatil için İstanbul’a gitmiştik. Tatilden kasıt tabii ki akrabaları, arkadaşları görmek ve biraz da alışveriş yapmaktı.

Otel Mama’daki sabah kahvaltılarının birinde pencereden dışarı baktığımda garip bir şey gördüğümü sandım önce. Dikkatlice bakınca aslında çok normal bir sahne olduğunu fark ettim. Bir karga bir aracın üzerinde yemek yiyordu. Daha da dikkat edince ilk bakışta garip gelen şeyi de anladım. Aracın üzerinde açılmış bir cips paketi vardı ve karga da cips yiyordu. Kendi kendime sorulara başladım tabii ki. İnsanlar kargalara yemek verebilir ama neden bi aracın üzerinde versinler ki? Ayrıca neden cips paketiyle versinler?

P1190407

Ertesi gün kahvaltıda yine aynı araca baktım. Bir önceki güne benzer bir sahne beni bekliyordu.

P1190404

Sonraki günlerde ise araç aşağıdaki yerinde değildi ve araçla beraber kargalar ve cips paketleri de gitmişti. Tabii ki değirmenin suyunun nereden geldiği çok açıktı.

P1190402

Apartmanın altındaki bakkaldan yürütüyorlardı paketleri. Ziyafeti de yeterince yüksek bir aracın üzerinde çekiyorlardı. Bunu yakınlarda çok daha gizli ya da erişilmez bir yerde yapmak yerine, neden bakkalın yanında park eden bu aracın üzerinde yaptıklarını anlayamadım ama. Belki de bakkalın karizmasını hedef alan bir hareketti ve sanırım bunun cevabını hiç öğrenemeyeceğim.

Bir yanıt yazın