Bahçe

Aslında bahçede pek bir değişiklik yok. Haftalardır bir damla yağmur yağmadı ama hava durumu yarın sağanak yağmur bildirdi. Umarım yağar. Her gün bahçe sulamaktan sıkıldım açıkçası. Dün çiçeklere gübre de verdim, bakalım işe yarayacak mı?

Salonda bahçeden daha çok çiçek saksılarda bekliyor ama bahçeye çıkarsam aşırı güneşe dayanamayacaklar diye korkuyorum. Biraz daha bekleyeyim en iyisi. Salonda ilk çiçek açtı bile. Aslında o çiçeğin öyle açmasını beklemiyordum ama ne bileyim işte, daha bu işin cahiliyim.

Hezaren çiçeği

Hezaren çiçeği tohumu diye etkim ama böyle bir çiçek çıktı.

Bunun dışında ketenleri de bugün bahçeye çıkardım. Bakalım çok mu erken davranmış oldum. Bir de yarınki yağmurdan sonra salyangoz sürüsünün akınına uğrayacağım korkusuna da kapıldım. Umarım herşeyi talan etmezler.

Bunun dışında tırtılları bulamıyorum artık ama daha çalıları kontrol etmedim. Az da olsa bir miktar ümidim var hala. Olmazsa da seneye artık. Uğur böcekleri ise yavaş yavaş yayılmaya başladı. Değişik türler mevcut şimdiden.

Uğur böceği

Bu arada dün bir sürpriz oldu. Sanırım kozasından yeni çıkan bir kız böceği ilk uçuş denemelerini benim bahçemde yaptı. Bir on dakika kadar otların arasında iyi saklandı ama sonra cesaret edip havalandı. Neyse ki şanslıymış da kediler kendisini görmedi.

kızböceği

Bir yanıt yazın