Günlük

Bugün keten ve hezaren çiçeklerimin toprağını değiştirdim. Dışarısı için hala hazır değiller sanırım. Hazır olduklarında da bir iki tanesini saksıda tutmaya devam edeceğim, salyangozlar hepsini rahat bırakmayacak gibi. Salyangozlara karşı da önlem almak istemiyorum, onlar da aynı doğanın bir parçası. Belki herkese yetecek kadar çiçek yetiştirmenin yolunu bulabilirim.

Bazı otların ne olduğunu çiçek açana kadar anlayamıyorum. Bu işte çok cahilim ama fotoğraf çekmeye yetecek kadar becerebiliyorum. Fotoğraf çekmeyi seviyorum ama fotoğrafçı sayılmam. Arada güzel şeyler çektiğim de oluyor. Genelde çiçek, böcek motifli makrolar çekmeye çalışıyorum. Kompozisyon, estetik gibi kaygılarım her zaman olmuyor çünkü biraz sabırsızım. Çektiğim fotoğrafı bilgisayarda işleyip sanat eserine çevireyim diye de uğraşmıyorum.

Son zamanlarda kısa doğa videoları da çekmeye başladım. Bir dakikalık kısa şeyler. Youtube’a koyuyorum. Aşırı amatör işler ama hoşuma böylesi gidiyor. Hazırlaması da seyretmesi de hızlı. Uzunca bir videoda aranan şeyi bulma sorunu bu tür videolarda yok. Seyreden en fazla bir dakikasını kaybetmiş oluyor.

Dün gece “What is real” başlıklı kitabı okumayı bitirdim. Bilim felsefesi açısından oldukça başarılı buldum kitabı. Quantum fiziği öğrenmek için doğru bir kaynak değil tabii ki ama fiziğin bu dalının tarihini kahramanlarının da hikayeleriyle beraber oldukça güzel anlatıyor.

Bu alşam da geçen gün başladığım Citizen Kane filmine devam edeyim bari. Şirketteki sorunları düşünmekten iyidir.

Bir yanıt yazın