KBB

Bugün baş dönme sorunum için arkadaşların tavsiyesi üzerine KBB randevum vardı. Öğleden sonra izin alıp gittim. Google haritalar uygulamasına rağmen doktoru bulabildim. Bunu dikkate alıp erken gitmiştim zaten. Muayenehanede kayıt işimi yaptıktan sonra bekleme salonlarında korona kurallarına göre bir yer arama çalışması başladı. Sonunda herkese en az iki metre uzakta olan bir köşeye geçtim ve beklemeye başladım.

Sıra bana geldiğinde doktora durumu anlattım. Kısa bir muayeneden sonra işitme ve denge organı testleri yapılsın dedi ve bu sefer başka bir yerde beklemeye başladım. Önce telefonda biraz oyun oynadımç Sonra ondan da sıkıldım ve kitap okumaya başladım. Beklediğim yerdeki muayene işlemleri biteli neredeyse bir saat olmuştu. Sonra doktorun resepsiyonda benim test sonuçlarını sorduğunu duydum. Ardından testleri yapacak kadın da benim adımı anons etti. Tahmin ettiğim gibi beni unutmuşlardı. Neyse basit testler hemen yapıldı ve kısa bir süre sonra da doktor geldi sonuçları söyledi. Kulak ve denge organımda bir sorun yoktu. Tahmin ettiği gibi sorun boyunla ya da omurgayla olmalıymış. Ortopediste görünmemi söyledi. Zaten gelecek ay ortopedist randevum var, bunu da sorarım artık.

Doğru düzgün oturmayı beceremediğimden büyük ihtimalle boyun kısmında bir sorun bulacaktır ortopedist. Bu baş dönmeleri aslında beni çok rahatsız etmiyor ama her sorunun artık en azından benim için basit çözümlerinin olmaması beni korkutmaya başlıyor sanki. Korktuğum şey yavaş yavaş ölüyor olmam değil. Bu işkence sadece. Durumu oldukça büyüttüğümün farkındayım ama yapmayı sevdiğim epey şeyi son aylarda hiç yapamadım. Bunların artarak devam edecek olması asıl korkum.

Neyse dinlenmekten başka bir şeye ihtiyacım da yok şu an. Dün başladığım taxi driver filmini biraz önce bitirdim. Yarın da liseden gelen stajyerimizin bizim gruptaki son günü ve yarınki danışmanı benim. Bakalım nasıl olacak.

Bir yanıt yazın