Revell X-wing Fighter (03601)

Geçen gün kütüphaneye gittiğimizde oyuncakçıya da uğramıştık. Orada tank ister misin diye sorduğumda Nuri büyük şeyler seçmek istedi ama ucuz bir şey seç dedim. O da X-wing Fighter’ı seçti.

Maketin güzel tarafı kısa sürede yapılabilmesi. Çok fazla yağıştırılacak parça yoktu. Boyaması da kolay sayılırdı ama gövdeyi birleştirmek ve bir iki tane minnacık çıkartma çok zorluk çıkardı. Gözlerimin görmemesi ve ellerimin de bu kadar küçük parçayı tutamaması işi daha da zorlaştırdı ama yine de yaparken eğlendim. Dün son parçayı da yapıştırdım ama bu sabah temizlikçi anlaşılan maketi yere düşürmüş ve ince parçalarından ikisi yamulmuş. Kırılmaları, hem de Nuri’nin elinde, fazla zaman almaz bence.

Yine de böyle hobilerle uğraşmak çok eğlenceli. Keşke üretici firmalar bunları yapmak için daha çok kolaylık sağlasa. Mesela çıkartmaların bu kadar çetrefilli olmasına gerek yok bence. Ya da minicik parçalar önceden boyanmış üretilebilir bence. Tabii bunlar benim oldukça beceriksiz olduğum bir alandaki yorumlarım. Önemli olan iyi zaman geçirmek ama. O zaman maketlere devam tabii ki.

Bir yanıt yazın